IET

Autoryzowany dystrybutor:

zadzwoń: +48 885 IET IET biuro@iet.com.pl

Centrale wentylacyjne

Zapewnienie komfortu w obiektach mieszkalnych, przemysłowych, biurowych czy użyteczności publicznej to nie tylko ogrzewanie i chłodzenie, ale również wentylacja. Jej zadaniem jest zapewnienie minimum higienicznego na potrzeby bytowe użytkowników jak również usunięcie zanieczyszczeń takich jak wilgoć czy zapachy.

W chwili obecnej odchodzi się od zastosowania w tym celu wentylacji grawitacyjnej na rzecz znacznie sprawniejszej oraz skuteczniejszej wentylacji mechanicznej. Przy jej zastosowaniu możemy zrealizować funkcję ogrzewania, chłodzenia, suszenia i nawilżania pomieszczeń z jednoczesnym odzyskiem energii z powietrza usuwanego.

Aktualne ustawodawstwo wymaga zastosowania w centralach wentylacyjnych odzysku energii już od wydajności instalacji powyżej 500 m sześć./h. Najczęściej odzysk ten realizowany jest przy zastosowaniu:

» rekuperatorów (wymienniki krzyżowe, układy przeciwprądowe)

» regeneratorów (wymienniki obrotowe)

» wymienników glikolowych.

Rozwiązania odzysku energii charakteryzują się szeregiem cech których zastosowanie uwarunkowane jest wymaganiami technicznymi obiektów w którym mają być zastosowane.

Przykładowe centrale wentylacyjne ogólnego zastosowania:KINETIC PLUS

Kinetic Plus – centrala wentylacyjna z przeciwprądowym wymiennikiem krzyżowym o sprawności do 92% oraz wydajności do 400 m sześć./h. Wyposażona w nisko-energetyczne silniki prądu stałego EC/DC.

Otwórz tabelę danych technicznych

Cena od: 1 530,00 EUR netto

Pobierz / otwórz instrukcję obsługi

Zobacz kartę katalogową
RIS

RIS – centrale wentylacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym o sprawności do 94% oraz wydajności od 200 m sześć./h do 5500 m sześć./h. Wyposażone w nisko-energetyczne silniki prądu stałego EC/DC (model EKO) lub tradycyjne oraz z wbudowaną nagrzewniceą elektryczną (model E) lub opcjonalną nagrzewnicą wodną (model W). Wykonane w wersji poziomej (model H) lub pionowej (model V).

Otwórz tabelę danych technicznych

Cena od: 1 760,00 EUR netto

Zobacz kartę katalogową
RIRS

RIRS – centrale wentylacyjne z wymiennikiem obrotowych o sprawności do 80% oraz wydajności od 200 m sześć./h do 5500 m sześć./h. Wyposażone w nisko-energetyczne silniki prądu stałego EC/DC (model EKO) lub tradycyjne oraz z wbudowaną nagrzewniceą elektryczną (model E) lub opcjonalną nagrzewnicą wodną (model W). Wykonane w wersji poziomej (model H) lub pionowej (model V).

Otwórz tabelę danych technicznych

Cena od: 1 630,00 EUR netto

Zobacz kartę katalogową
VENTUS

VENTUS – centrale klimatyzacyjne z pełną gamą wymienników do odzysku energii o sprawności do 85% oraz wydajności do kilkudziesięciu tysięcy m sześć./h. Przystosowane do montażu wewnętrznego oraz zewnętrznego. Wyposażone w wysokosprawne wentylatory z bezpośrednim napędem typu PLUG fan. Są to urządzenia modułowe, swobodnie konfigurowalne, produkowane na zamówienie w oparciu o wymaganą specyfikację techniczną.

Facebook